Jeopatik Alan Dengeleme

Jeopatik Dengeleme, jeopatik stresin neden olduğu sorunları ortadan kaldırmak için enerjetik mekân temizliğinin yapılması ve mekânın negatif enerjilerden arındırılmasıdır.  Jeopatik enerji nedir, hangi sorunlara neden olur, mekân enerjisi neden dengelenmeli ve jeopatik dengeleme nasıl yapılır sizler için detaylı bir inceleme yaptık.

Jeopatik Enerji Nedir?

 

Uzmanlar, yerküreden ve diğer manyetik enerji kaynaklarından gelen radyasyon ve elektromanyetik alanların insan sağlığını olumsuz etkilediğini söylüyor. Bu etkilenme jeopatik stres olarak tanımlanmaktadır. Jeolojik özelliklerin sağlığı olumsuz etkilediği fikri aslında çok eskilere dayanıyor. Mesela Çinliler uzun yıllardır Feng Shui uygulaması ile ortamı negatif enerjiden arındıran tedbirler alıyor. Başta mobilyalar olmak üzere evlerin, yolların hatta kuyuların dünyanın doğal enerji akımı ile uyumlu olması gerektiğini savunuyor. İngiltere’de Stonehenge gibi bazı dikili taşların yakın çevredeki yerleşim merkezlerini jeopatik stresten korumak amacı ile oluşturulduğuna inanılıyor.

 

Yaşadığımız toprakların binlerce yıllık geçmişi olduğu düşünüldüğünde, yeraltı suları, madenler, fay hatları, salgın hastalıklar, savaşlar ve ölümlerin neden olduğu olumsuz enerji birikimi de jeopatik stres yaratan etkilerdir. Saldırgan enerji alanlarının giderek yaygınlaştığı günümüzde, jeopatik stres birçok sağlık sorununa neden oluyor.

Jeopatik Stresli Ortamda Yaşanan Sorunlar

 1. Yaşam alanlarında sürekli hissedilen huzursuzluk
 2. Halsizlik, yorgunluk ve nedensiz hissedilen iç sıkıntısı
 3. Çok çalışmaya rağmen az kazanç elde etmek
 4. Mekâna girildiği andan itibaren kasvetli bir ruh haline geçmek, mekândan çıkınca ferahlık hissetmek
 5. İş arkadaşları veya aile bireyleri ile sürekli tartışma ve kavga halinde olmak
 6. Kullanılan eşyaların sık-sık bozulması, hasara uğraması
 7. Uyku problemi yaşamak, kaliteli bir uyku uyuyamamak
 8. Bulunulan ortamda garip olayların ve durumların ortaya çıkması
 1. Bolluk ve bereketin kalmaması
 2. Hastalıkların artması
 3. Baş ağrısı, sinüzit, migren
 4. Depresyon hali
 5. Hayattan eskisi gibi zevk alamama
 6. Alınganlık, aşırı hassasiyet
 7. Alerji, iştah problemleri
 8. Hafıza kaybı
 9. El ve ayaklarda soğukluk hissi
 10. Gerçekçi rüyalar ve kâbuslar
 1. Diş gıcırdatma
 2. Kas krampları, uyuşma, karıncalanma, seğirme
 3. Kulak çınlaması, duyma problemleri
 4. Evcil hayvanların kendi yatağında değil ev sahibinin yatağında veya sandalyesinde uyuması
 5. Mekânı daha önce kullanmış olanların boşanma, ayrılık, hastalık, kayıp veya iflas durumu yaşamış olması
 6. Paranormal olayların hissedilmesi
 7. Ortamda sebepsiz soğuk veya nemli yerlerin olması
Bu tür sorunların varlığı, mekânda jeopatik stresin olduğunu ve mutlaka jeopatik dengelemenin yapılması gerektiğini gösteriyor.

Jeopatik Dengeleme Neden Yapılmalı?

Ev, okul veya iş yeri olsun her mekânın kendi frekansı yani bir enerjisi vardır. Bu enerji mekânda yaşayanlarla uyumlu olmadığı takdirde jeopatik dengeleme veya diğer tanımı ile enerjisel mekân temizliği yapılmalıdır. Yaşanılan ortamların titreşimi yüksek olup jeopatik dengelemenin yapıldığı mekânlarda huzur, mutluluk, bolluk ve bereket artar. Düşük enerjili veya jeopatik stresli mekânlarda huzursuzluk başta olmak üzere stres, bereketsizlik ve hatta sağlık sorunları ortaya çıkar. Mekân dengeleme, binlerce yıllık geçmişi olan bir uygulamadır. Eski medeniyetler canlı cansız her varlığın bir ruhunun olduğuna inanırmış. Negatif enerjileri yani onların tabiri ile kötü ruhları kovmak için Şaman’a giderlermiş. Artık günümüzde jepoatik stresin neden olduğu sorunlar herkes tarafından biliniyor. Her şeyin enerjiden ibaret olduğu ve ortamın negatif enerjiden arındırılması gerektiği uzmanlar tarafından da dile getiriliyor.

Şehirleşmenin giderek arttığı günümüzde insanlar vücudunun kaldırabileceğinden en az 1.000 kat daha fazla elektromanyetik dalga yükleniyor. Teknolojinin nimetlerinden olan cep telefonları, internet, yüksek gerilim hatları, metro, uçak, mikrodalga fırın ve hatta saç kurutma makineleri bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor. Yaşanan mekânlar elektromanyetik stres dolu alanlar olarak adeta hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Mekânların ve bedenlerin jeopatik stresten arındırılması sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için mutlaka yapılması gereken bir enerji dengelemesidir.

Jeopatik Dengeleme Nasıl Yapılır?

Jeopatik saldırıdan korunmak ve jeopatik dengeleme yapmak için öncelikle sizin yapabileceğiniz şeyler olduğu gibi Kozmik Enerji Uygulayıcılarından da destek almak gerekiyor. Jeopatik strese neden olan unsurların ortadan kaldırılması veya bunlara karşı koruyucu tedbirlerin alınması için ilk olarak yaşanılan mekânlardan başlayarak jeopatik dengeleme yapılabilir. Mekân enerjisinin durumuna bakılarak ortam bilimsel ve ezoterik yöntemlerle temizlenir.

Jeopatik dengeleme ve mekân temizliği için Kozmik Enerji Uygulayıcısı enerji giriş noktalarını tespit eder. Mekâna özel hazırlanan düzenekler enerji giriş noktalarına yerleştirilir. Bu şekilde enerjinin tekrar yerküreye geri gönderilmesi sağlanır. Böylece ortam enerji frekanslarından temizlenerek daha sağlıklı bir hale getirilir. Yerküreden gelen bozuk harmonili enerjinin neden olduğu veya olacağı fiziksel ve psikolojik sorunlar önlenmiş olur.

Kazancın bereketlenmesi, huzurun ve mutluluğun sağlanması için kozmik enerji frekansları ile mekânın enerjisini nötrleştirilmekte, eşyaların da enerjisi değiştirilerek kaliteli bir yaşam alanı yaratılmaktadır. Yeraltından gelen pozitif, negatif ve vorteks enerjiler matematiksel hesaplamalar sonrası zemine yerleştirilen bakır aparatlarla engellenir.

Mimari proje seviyesinde alınabilecek tedbirler arasında en iyi ve en uygun yapısal yerleşimin yapılması gelir. Materyaller, bölmeler, enerji geliştirme konseptleri ve dekorasyon jeopatik dengeleme için önemlidir. Mekân dengelemek için profesyonel destek almak gerekir. Kişinin kendi yapabileceği şeyler arasında yoga ve meditasyon enerji dengelemede etkilidir. Zihin, ruh ve bedenin negatif enerjiden arındırılması için şifa çalışması yapan uzmanlardan destek alınabilir.

Evde kullanılmayan eşyalar, gereksiz mobilya kalabalığı ve diğer fazlalıklardan kurtulmak önemlidir. Çöplerin atılması, temizlik ve toz alınması, evin sık-sık havalandırılması önerilmektedir. Mum ve tütsülerin ortamdaki kötü enerjileri yok ettiği bilinmektedir. Eşyaların sağlam, düzenli ve yerli yerinde olması, bozuk veya tamir gerektiren musluk ve menteşe gibi şeylerin tamir edilmesi, ortamda canlı bitki bulunması, kötü enerjiyi yok etmede etkili olduğu biline taşlar ve tuzun kullanılması bilinen enerji dengeleme yöntemleridir.

Jeopatik Enerji İnsan Sağlığına Nasıl Etki Eder?

Karayoluna çok yakın veya hemen üstünde ikamet edenlerin ya da yeraltı su kaynağının üzerinde bir evde yaşayanların maruz kaldığı enerji bir ley hattının enerjisi ile eşdeğerdir. Yerkürenin yaydığı enerji titreşimleri bağışıklık sistemini zayıflatır, insan vücudu tüm gün ve gece boyunca temel dengesini korumaya çalışır. Fakat kendini yenilemek için yeterli enerji seviyesine sahip değildir. Zararlı enerji etkilerine karşı vücut tepki vermeye başlar.

Tıp dünyası, yaşanan hastalıklarının %33’ünün çevresel faktörlerden kaynaklandığını söylüyor. Alman Tıp doktoru Ernest Hartmann, dünyayı kuzey-güney, doğu-batı yönünde saran hatların yaydığı enerjilerden insanların etkilendiğini söylemektedir. Yaşanılan mekânları tüm bu alanlardan uzak tutmak imkânsızdır. Özellikle hatların kesiştiği noktaların yaydığı yüksek jeopatik stres sağlığı olumsuz etkilemekte olup bu alanların üzerine ev yapılmaması, yatak veya çalışma masasının konulmaması gerekir. Kansere davetiye çıkaran yüksek jeopatik enerji noktalarının belirlenmesi ve gerekli tedbirlerin alınması son derece önemlidir.

Dr E. Hartmann 30 yıl kanser hastaları ile ilgili araştırma yapmış, bunlardan %85’inin jeopatik strese maruz kaldığını tespit etmiştir. İnsan sağlığı, huzur, mutluluk ve bol kazanç için jeopatik dengeleme yapılmalı, yaşanılan mekânları negatif enerjilerden arındırmak için profesyonel destek alınmalıdır.